Хрещення є одним з важливих таїнств, яке позначає прийняття людини в Християнську церкву. Це дуже значуща подія в житті кожної сім'ї, і звичайно ж, всім хочеться, щоб воно пройшло гладко і залишило тільки радісні спогади. Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам правильно підготуватися до хрещення дитини.

Обряд хрещення за традицією проводиться на 40-й день після народження дитини (але можна і пізніше). Хрещення може бути проведено в будь-який день після ранкової служби - в тому числі, і в пост, і в свята. Але краще попередньо домовитися зі священиком, уточнити час проведення обряду і все для цього необхідне.

Часто виникають питання - хто може (або не може) бути хрещеним батьком? Церква з цього приводу дає однозначні відповіді: хресні повинні бути віруючими і православними людьми (адже вони відповідають за виховання дитини в вірі), хресними можуть бути родичі (за винятком батьків дитини), не можна чоловікові або дружині (або тим, хто збирається одружитися) хрестити одного малюка, хрещеним не може бути чернець. Всі інші існуючі в народі прикмети (наприклад, що не можна незаміжньою дівчині хрестити дитину жіночої статі, що забороняється брати в хресні вагітних і т.п.) є забобонами. Всупереч поширеній думці, зовсім не обов'язково, щоб хресних було двоє. Можна взяти і одного - жінку (для дівчинки) або чоловіка (для хлопчика).

Що потрібно купити для хрещення дитини? Найнеобхідніше - натільний хрестик (його зазвичай купує хресний), спеціальна хрестильна сорочка і крижмо (біла пелюшка або рушник, в яке загортають малюка після купелі). Крижмо і сорочку за традицією дарує дитині хрещена. Хрестик можна купити прямо в церкві, а якщо він придбаний в ювелірному магазині, то його потрібно обов'язково посвятити. Ці речі потім будуть зберігатися протягом всього життя хрещеного. Можна також купити додаткові аксесуари для хрещення - красиву подушечку для хрестика, мішечок для першої прядки зрізаногох волосся дитини, книжечку, де буде зберігатися свідоцтво про народження.

На початку обряду за традицією дівчинку тримає на руках хресний, а хлопчика - хрещена. Після обмивання в купелі вони змінюються. Тривалість обряду зазвичай не перевищує години. Після завершення таїнства священик з дитиною на руках тричі обходить купіль. Якщо хрестять хлопчика, то його ще заносять у вівтар, а дівчинку священик символічно схиляє перед іконою Божої Матері. Потім немовля передають на руки мамі і читають над нею спеціальні молитви "входження у храм" (це пов'язано з тим, що за традицією жінці до 40 днів після пологів не рекомендувалося відвідувати церкву).

Часто батьки переживають, чи потрібно хрестити дитину в холодну пору року - адже він може застудитися? Зазвичай церква опалюється, та й вода в купелі комфортної температури. Але, якщо в церкві прохолодно, дитину можуть і не занурювати в купіль, а тільки бризкають свяченою водою на ручки, ніжки, груди і головку. Відповідно одягати малюка для зимового хрещення можна в будь-який зручний вам наряд, але ручки і ніжки має бути легко відкрити, не знімаючи одяг повністю (наприклад, надягати не колготки, а штанці або плаття з носочками). Влітку простіше - дитину можуть хрестити голяка, після купелі загортаючи в крижмо і надягаючи хрестильну сорочечку. Але найчастіше батьки купують спеціальний одяг для хрещення - адже хочеться, щоб малюк в цей день виглядав святково і зворушливо.

У нашому магазині ви можете знайти все необхідне для хрещення - хрестильні набори, куди входять комбінезон або сорочка (для хлопчика) або платтячко (для дівчинки), шапочка, пінетки або шкарпетки. мішечок для волосся, а також красиві крижми (в тому числі, іменні). Дуже зручно придбати комплект, куди входить все необхідне для хрещення - все речі ошатні, виконані в одному стилі, і вони залишаться з вами на довгі роки як пам'ять про цей урочистий і святий день.